Jak to jest z tym angielskim?

Każdy z nas świetnie sobie zdaje sprawę, że języki obce w dzisiejszych czasach są naprawdę bardzo ważne. Szczególnie dotyczy to języka angielskiego. Jest on niezmiernie popularnym i wartościowym językiem obcym. W większości krajów bez problemu porozumiemy się w tym języku. Pomimo tego, że zdajemy sobie z tego wszystko sprawę, to wciąż przekładamy jego naukę. Najpopularniejszą wymówką jest brak pieniędzy. Wiadomo, że kurs języka obcego kosztuje. Zwykle są to niemałe pieniądze. Zatem wymówka ta ma sens. Jednak z drugiej strony to gdy dobrze poszukamy, to możemy skorzystać z darmowej nauki języka angielskiego. Wiele kursów jest organizowanych przez Urzędu Miasta czy też przez Urzędy Pracy. Kolejna popularna wymówka to brak czasu. Narzekamy na to, że nie mamy czasu na samą naukę języka angielskiego, na spotkanie z lektorem  czy też na przeczytanie tekstu po angielsku. Niby na powyższe nie mamy czasu, a na wszystko inne czas znajdziemy. Zatem wymówka ta także nie jest zbyt dobrą wymówką.

Może chodzi o złą organizację czasu?

Skoro udowodniliśmy sobie już, że naprawdę gdybyśmy tylko chcieli to mamy czas na naukę języka angielskiego, to musimy mieć na uwadze, że problem leży w naszej złej organizacji czasu. Ludzie mówią często o tym, że potrafią sobie dobrze organizować czas. Każda osoba nawet taka, która posiada już swoją własną rodzinę, dzieci, dom, pracę i całą masę innych obowiązków jest w stanie znaleźć kilka razy w tygodniu czas na naukę języka angielskiego. Powinniśmy zatem wybrać taki kurs, który będzie się odbywał w godzinach nam odpowiadających. Z kursem możemy mieć ciężko, ponieważ mamy całą grupę i musimy się troszkę przystosować. Inaczej jednak może być gdy zdecydujemy się na indywidualne lekcje języka angielskiego. Wówczas umawiamy się na dany termin, na daną godzinę z nauczycielem i wszystko jesteśmy w stanie dostosować. Możemy umówić się z góry na cały miesiąc z uwzględnieniem naszego grafika pracy. Gdy podejdziemy do tego w ten sposób to na pewno będziemy mogli uznać naszą organizację pracy jako idealną. Czy w takiej sytuacji mamy do czynienia jeszcze z jakimiś wymówkami?

Jeszcze jednak wymówka.

Do czynienia mamy tak naprawdę z jeszcze jedną wymówką. Najczęściej po prostu obawiamy się o to, że sobie nie poradzimy. Obawa ta jest naprawdę bardzo duża. Z jednej strony mamy już pieniądze oraz mamy czas na pójście na kurs, ale z drugiej strony obawiamy się upokorzenia w grupie. Gdy zaczynamy dopiero naukę języka angielskiego, to mamy wątpliwości czy poradzimy sobie nienagannie z wymową oraz pisaniem. Obawiamy się czytania na głos podczas zajęć. Jest to oczywiście absurdalne. Chodzimy przecież na kurs właśnie po to, aby się czegoś nauczyć. Gdybyśmy już wszystko potrafili, to żaden kurs potrzebny by nam nie był. Oj co to nie. Musimy zatem mieć świadomość, że chodzimy tak po to, aby się czegoś nauczyć. Z drugiej strony wiedzieć musimy, że początki bywają trudne. Nauka języka angielskiego wcale nie jest taka prosta. Musimy się uzbroić w cierpliwość. Gdy będziemy się przykładać do nauki to możemy liczyć na to, że naprawdę nam się uda. Każdy nasz drobny sukces powinien być zauważalny i powinniśmy go celebrować. Z czasem sukcesów będzie coraz więcej i więcej. Wówczas nie będziemy już potrzebować żadnej dodatkowej motywacji, ponieważ nasze sukcesy będą nas już automatycznie motywowały. A gdy pojedziemy zagranicę na wczasy i będziemy mogli swobodnie się dogadać to dopiero będzie dla nas ważne. Im wcześniej zaczniemy naukę języka angielskiego tym będziemy w stanie szybciej cieszyć się efektami. Efekty z czasem się pojawią. U jednych szybciej, a u innych troszkę wolniej. Jednak nie zniechęcajmy się.