Jaki mamy cel?

Zdecydowanie każda osoba, które się nauczyć czy też podszlifować język angielski staje przed olbrzymim dylematem. Zastanawiamy się najczęściej pomiędzy kursem językowym oraz indywidualnymi korepetycjami z nauczycielem. Podjęcie decyzji nie jest wcale łatwe. Na rynku mamy ogólnie rzecz biorąc ofertę bardzo, ale to bardzo bogatą. Musimy sobie zadać pytanie – na czym nam dokładnie zależy? Gdy chcemy się przygotować do jakiego certyfikatu czy też egzaminu, to postawić powinniśmy na naukę w językowej szkole. Dlaczego? W niej czas na naukę danego języka obcego zostanie podzielony odpowiednio. Nie pominiemy czytania, wymowy czy też pisania. Są to wszystkie elementy, które potrzebne są na danym egzaminie z języka angielskiego. Gdy zaś naszym celem jest podszkolenie swoich językowych umiejętności, to warto wziąć indywidualne korepetycje. Zaletą największą jest fakt, że posiadamy tylko dla siebie nauczyciela. Cała uwaga jest skupiona na nas. Taka właśnie forma nauki się sprawdza w przypadku osób, które dopiero co przełamują swoją językową barierę i się jeszcze wstydzą otwierać przed większą ilością osób.

Czy możemy się w pewnym stopniu dostosować?

Dodatkowo korepetycje indywidualne odbywać się mogą w naszym domu czy też nawet w kawiarni ulubionej. Gdy się umawiamy z nauczycielem to pole manewru daty czy też godziny lekcji jest dużo mniejsze. U osoby indywidualnej mamy możliwość przesuwania terminu zajęć. Zaś w językowej szkole zdecydowanie możliwości takiej nie ma, a już przynajmniej nienagminnie. Nie ma oczywiście reguły, że korepetycje są dla tych osób dobre, które chcą się doszkalać językowo, a szkoły jedynie dla maturzystów i innych uczniów. Ważne jest to jaki konkretnie tryb nauko preferujemy.

Jak odnajdujemy się w grupie?

Zarówno korepetycje jak i także nauka w szkołach językowych jest dobra. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Musimy zdawać sobie sprawę, że podczas zajęć grupowych mamy możliwość rozmowy ze znacznie większą ilością osób. Nie przyzwyczajmy się tym samym do sposobu wymowy jedynie jednej osoby. Gdy ograniczamy konwersację po angielsku do jednej osoby, to możemy się obawiać otworzenia przed innymi. Warto zatem nawet w przypadku korepetycji nie koncentrować się na jednej osobie. Pamiętajmy, że chodzi o nic innego jak o nasze obycie i nabywanie z czasem umiejętności językowych. Nie ma nic lepszego niż nauka języka angielskiego i zauważalne później efekty. Zauważalne efekty cieszą nas oraz jeszcze bardziej motywują.Na czym nam najbardziej zależy?  Każda z językowych szkół oferuje nam znacznie inny program nauczania. Podczas gdy indywidualni nauczyciele stawiają zazwyczaj głównie na rozmowę. Dla wielu osób będzie to wada, a dla innych zaleta. Wszystko jest zależne od tego jakie nam odpowiadają metody oraz co konkretnie jest celem naszym. Musimy także pod uwagę wziąć predyspozycje własne jak i także styl nauczania, który nam bardziej odpowiada. Gdy rozważamy wybór pomiędzy językowym kursem, a korepetycjami indywidualnym, warto wziąć również pod uwagę rozwiązanie, które kompromisem jest dla tychże obu metod. Obojętnie jaką metodę wybierzemy, to powinniśmy wiedzieć, że najważniejsze jest nasze zaangażowanie. Nauka języka angielskiego może być naprawdę fascynująca i przebiegać bezproblemowo. Najważniejsze jest nasze zaangażowanie jak i także nauczyciel, który nas uczy. Pamiętajmy, że na naukę angielskiego nigdy nie jest zbyt późno. Mogą się uczyć angielskiego dzieci, młodzież osoby dorosłe jak i także seniorzy. Nie ma tutaj żadnej reguły. Musimy jednak wiedzieć, że badania zgodnie wskazują, że najszybciej uczą się dzieci oraz młodzież.