Każdy wkoło Ci mówi, iż angielski jest taki istotny oraz taki powszechny, natomiast Ty czujesz, iż wciąż jest Twoją piętą achillesową? Spróbuj przez 1 miesiąc uczyć się z zastosowaniem poniższych metod.
1. Fiszki do nauki angielskiego
Fiszki to nic innego jak niewielkie karteczki, gdzie na jednej stronie zapisujesz słowo polskie, i na innej słowo angielskie. Ćwicząc do godziny dziennie (np. parę razy po 15 minut w przeciągu dnia – najlepsze wyjście), jesteś w stanie dobrze zapamiętać do 30 nowych słów, co rocznie dawałoby blisko 10 000 słówek, więc NIEZWYKLE ogromny zasób, jaki starczy do łatwego porozumiewania się!
2. Skojarzenia słów angielsko – polskich
Możesz to zintegrować wraz z fiszkami, natomiast skojarzenie polega na tym, żeby określone słowo utkwiło nam w pamięci dzięki takiego typu kotwicy.
3. Fiszki do przyklejania na różnorodne przedmioty
W jakieś 7 dni możesz nauczyć się wszystkich słów połączonych z Twoim domem. Rozejrzyj się dookoła i co widzisz? Szafę, telewizor, ścianę, drzwi, klamkę, flakon, łóżko, itd. Przetłumacz te słowa, napisz ich angielskie znaczenie na przylepnych karteczkach oraz ponaklejaj na te elementy.
4. Ucz się całych zdań z języka angielskiego
Łatwiej zapamiętać nam całe sytuacje, aniżeli jedne detale. Więc łatwiej zapamiętasz zwrot rodzaju: My girlfriend is beautiful (moja dziewczyna jest piękna), niż samo beautiful. Warto uczyć się także wielu popularnych zwrotów, przysłów i idiomów, gdyż te często używane są w codziennej mowie. W całym zdaniu mają konkretny sens, natomiast gdy znamy tylko pojedyncze słowa, to nie zrozumiemy ich znaczenia
5. Nagrywaj słowa oraz przesłuchuj je
Wiesz już jak się to pisze, teraz naucz się tego słuchać oraz mówić. Podczas kiedy biegasz, idziesz do pracy czy szkoły, jedziesz w autobusie, i chociażby kiedy śpisz – możesz się uczyć w ten łatwy sposób. Weź listę x słówek (do 50) i nagraj je najłatwiejszym programem do edycji dźwięku a potem skopiuj na telefon, mp3, tablet lub na płytę CD oraz odsłuchuj systematycznie, zanim nie będzie doskonale rozumieć ich znaczenia.
6. Znajdź rozmówcę angielskiego
Może to być przyjaciel, może to być nauczyciel ze szkoły językowej, lecz najlepiej żeby był to tzw. native speaker, więc ktoś kto posługuje się angielskim na co dzień.
7. Czytaj angielskie teksty
Odnajdziesz je niezależnie od poziomu oraz obszaru zainteresowań. W internecie jest ich multum. Należałoby mieć ze sobą zakreślacz oraz podkreślać słowa oraz zdania jakich nie rozumiemy czy nie jesteśmy pewni, i potem określić ich znaczenie za pomocą słownika czy z pomocą naszego rozmówcy, nauczyciela, native speakera.
8. Wykonuj ćwiczenia z angielskiego
Podobno aby być doskonałym piłkarzem, wcale nie starczy stale grać, grać oraz grać, natomiast podstawowym czynnikiem sukcesu jest dopracowywanie najmniejszych detali, takich jak godzina kopania piłki pod odpowiednim ustawieniem stopy, lub ćwiczenie odpowiednich partii mięśni w celu ich wyrobienia. To samo tyczy się boksera, jaki przez parę godzin ćwiczy wyłącznie jedno uderzenie, żeby opanować je do perfekcji. Z angielskim jest identycznie. Możemy nawijać, nawijać, nawijać i będzie nam się wydawało, iż umiemy to dość dobrze, lecz nieustannie będziemy powtarzali te same błędy.
9. Głupoty zapamiętuje się najłatwiej
Człowiek z natury jest płytki. Interesują nas plotki, newsy, głupoty oraz takie rzeczy zapamiętamy najłatwiej! Mało kto wie jak wygląda inflacja w Polsce czy jaka jest wielkość stóp procentowych w Banku Centralnym, tymczasem każdy wie kto niedawno powiększył sobie piersi, kto wziął z kim rozwód oraz kto (nawet w bliskiej okolicy) kogo z kim zdradza.
10. Twoje zaangażowanie.
Ostatni element to Twoje zaangażowanie. Możesz mieć najskuteczniejszych nauczycieli, najdroższe książki oraz najskuteczniejsze metody, a nie nauczysz się zupełnie nic, z kolei możesz także małym kosztem oraz wkładem pracy opanować dowolny język. Należałoby dobierać do naszych technik różnorodne oryginalne rozwiązania. Należałoby dużo „rozmyślać”, medytować oraz motywować się do nauki angielskiego, ponieważ duża część sukcesu jest w naszej podświadomości i zależy od naszego podejścia.